Julia Ledwoch

 

Wszystko o Julii Ledwoch

Julia Ledwoch jest młodą wokalistką, której muzyka towarzyszy od najmłodszych lat. Wybrała to, co - jak twierdzi - jest jej sercu najbliższe - czyli śpiew. Występuje na różnego rodzaju koncertach, festiwalach, przeglądach muzycznych, festynach, imprezach okolicznościowych oraz jako oprawa wokalna ślubów. Do jej największych inspiracji wokalnych należą m.in. Aretha Franklin, Whitney Huston, Beyoncé czy Mariah Carey. Najchętniej porusza się w takich gatunkach muzycznych jak: soul, jazz, r&b, blues i pop. W repertuarze Julii znajdują się znane utwory dawnej jak i współczesnej sceny muzycznej w języku polskim, angielskim i niemieckim oraz kompozycje własne.

Urodzona w Norymberdze (Nürnberg, Niemcy) w 1997 roku, swoje umiejętności wokalne już w najmłodszych latach rozwijała pod okiem i uchem ekspertów. Początkowo w lokalnych studiach piosenki oraz uczęszczając na prywatne zajęcia wokalne. W latach 2012 – 2016 była słuchaczką Opolskiego Studia Piosenki, działającego wówczas przy opolskim Amfiteatrze. Do największych medialnych osiągnięć może zaliczyć występ w chórkach Beaty Bednarz, uczestników The Voice of Poland czy Zbigniewa Wodeckiego podczas Sylwestra z Dwójką 2013/14 – TVP2 oraz podczas 51. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki na scenie Amfiteatru Opolskiego, w chórkach Eweliny Lisowskiej, grupy VOX i Mroza.

Julia jest laureatką i uczestniczką wielu festiwali i przeglądów muzycznych m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu twórczości Agnieszki Osieckiej „Oceany” – III miejsce, Festiwalu Piosenki Niemieckojęzycznej “SuperStar” – I miejsce. W 2015 roku została zwyciężczynią festiwalu „The Voice of Spain”, który odbył się na słonecznym wybrzeżu Costa Brava, w Lloret de Mar, w Hiszpanii. W jury zasiadali m.in. Maciej Musiał, Marta Bijan i ReZigiusz. Dwukrotnie była również jurorką tego festiwalu, organizowanego przez Biuro Podróży Funclub i Obozy Młodzieżowe. Od 2017 roku uczęszcza na treningi wokalne do Laboratorium Śpiewu i Mowy we Wrocławiu. W 2018 roku była wokalistką zespołu eventowego BRAVO.

17 grudnia 2018 roku odbyła się oficjalna premiera pierwszego singla Julii pt. „Znak”. Utwór został nagrany w ramach nagrody głównej festiwalu „The Voice of Spain”. Produkcją zajęła się wytwórnia Delphy Records. Nieco później - 11 stycznia 2019 roku wokalistka po raz pierwszy swój autorski utwór wykonała podczas telewizyjnej transmisji programu śniadaniowego “Opolskie o poranku”. Singiel „Znak” dostępny jest na wszystkich największych platformach muzycznych (Spotify, Deezer, iTunes i inne) - www.delphy.pl/JuliaLedwoch.

Julia ukończyła studia licencjackie na kierunku Dziennikarstwo Muzyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Praca dyplomowa pt. “Czarna kobieta na tle czarnej muzyki. Obraz afroamerykańskiej wokalistki i narodziny soulu na przykładzie życia i twórczości Arethy Franklin”, dotyczyła istotnych kwestii z zakresu teorii i historii muzyki, które w bardzo wielkim stopniu wpłynęły na współczesną popkulturę i późniejszy rozwój takich gatunków jak soul, hip hop, r&b czy pop.

Julia obecnie jest studentką II roku studiów magisterskich Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na specjalności Media Relations jak i Kwalifikacyjnych Podyplomowych Studiów Logopedycznych na specjalności Logopedia Ogólna i Kliniczna na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jest bardzo towarzyską i otwartą osobą. Uwielbia poznawać ludzi i odkrywać nowe, ciekawe inspiracje - nie tylko w dziedzinie muzyki. Stara się być wesołą, uśmiechniętą i pozytywnie patrzącą w przyszłość optymistką, która wytrwale dąży do realizacji swoich planów.